Įrenginėjant namus dauguma žmonių nori įvairių medienos detalių interjere, tačiau visi žinome, kad iš medienos pagamintos įvairios apdailos detalės yra ganėtinai brangios. Dėl šios priežasties žmonės yra linkę ieškoti įvairių alternatyvų, pvz., brangias ir sunkias medžio masyvo duris pakeičia lengvomis ir pigesnėmis laminuotomis ar faneruotomis durimis. Jei jums kyla klausimas, kas yra faneruotos ir laminuotos durys bei kokie yra jų skirtumai, mes paaiškinsime.

Faneruotos durys:

Durys, kurios yra gaminamos iš medžio masyvo ir karšto preso pagalba ant jų yra užklijuojamas lukštas ar faneruotė, yra vadinamos faneruotomis durimis. Jų storis paprastai būna nuo 0.6 iki 3 mm. Savo gamybos principu faneruotos durys sudaro įspūdį, kad yra pagamintos iš medžio masyvo, tačiau yra daug lengvesnės. Faneruotoms durims, panaudojus įvairias specializuotas medžiagas, pvz., specializuotą baliklį, galima sukurti išskirtinį dizainą ir spalvą. Toks gamybos būdas užtikrina tai, kad faneruotos durys yra ženkliai pigesnės už tikro medžio masyvo duris. Tačiau jokiu būdu tai nereiškia, kad faneruotos durys yra mažiau kokybiškos už grynos medienos duris. Mažesnė kaina slypi durų gamybos procese, t.y. faneruotų durų gaminimo technologija yra paprastesnė. Faneruotos durys pasižymi ilgaamžiškumu ir kokybiškumu, todėl tarnaus ne vieną dešimtmetį. Faneruotos durys yra lengvai valomos, todėl jų priežiūra yra labai paprasta. Be abejo, faneruotos durys pasižymi geru kainos ir kokybės santykiu.

Laminuotos durys:

Durys, kurios yra gaminamos spaudžiant kartu plokščius popierius ir dervas, einančias per durų paviršių, yra vadinamos laminuotomis durimis. Šios durys neturi tarpų, todėl viduje nesikaupia drėgmė. Laminatas, bet kokiu atveju, yra dirbtinė medžiaga, dėl šios priežasties ant šių durų paviršiaus galima sukurti įvairius dekoratyvinius raštus. Laminuotos durys taip pat turi itin platų spalvų ir atspalvių pasirinkimą, jos pasižymi ilgaamžiškumu. Laminuotos durys gali būti tekstūruotos, blizgios ir matinės; jos yra patvarios ir lengvai prižiūrimos, nes yra padengtos įbrėžimams ir dėmėms atspariomis medžiagomis. Laminuotos durys yra atsparios vandeniui ir puvimui, o dėl savo plataus spalvų, dizaino ir tekstūros pasirinkimo, yra lengvai pritaikomos prie bet kokio interjero.  Laminuotos durys yra gaminamos iš ekonomiškesnės medžiagos nei faneruotos durys, todėl yra ir pigesnės.

Comments are disabled.