Namų savininkai įrenginėdami naujos statybos namą arba renovuodami seną taupymo sumetimais dažnai nori kuo daugiau remonto darbų atlikti patys. Vykstant darbų eigai dažniausiai iškyla daug neaiškumų, ypač tada, kai esame nelabai patyrę šioje srityje. Tai gali būti, pavyzdžiui, “kada dėti duris” arba “ar durys dedamos pirmiau nei grindys, ar atvirkščiai” ir dar daug kitų panašių su remontu susijusių dalykų. Taigi, bent vieną klausimą galime atsakyti ir išsiaiškinti, kada yra dedamos durys.

Durys montuojamos išlyginus sienas ir grindis:

Vienas svarbiausių aspektų, kurį turite žinoti, yra tai, kad prieš montuojant duris reikia išlyginti sienas ir grindis, ypač tada, kai renovuojate seną namą. Tikėtina, kad naujos statybos name nebus nelygių sienų ar grindų. Jei sienos ir grindys bus lygios, tokiu atveju, bus galima tiksliai išmatuoti ir po to sumontuoti duris. Kitu atveju, galite netiksliai išmatuoti durų angą ir gauti netinkamo dydžio duris, be to, montuojant duris taip pat gali susidaryti plyšiai, kurie tikrai neatrodo estetiškai ir kokybiškai.

Durų ir grindų montavimas:

Jei kalbame apie grindų ir durų pirmumą, tada reikia paminėti, kad tai dažniausiai priklauso nuo pasirinktos grindų dangos. Jeigu namuose yra patalpų, kuriose planuojama kloti plyteles, tada pirmiausia jas ir reikia sumontuoti, o tik po to dėti duris. Tačiau jei planuojate pasirinkti laminatą ar kitas medienos tipo grindis, tada pirmiausia turėtumėte sumontuoti duris. Žinoma, turėtumėte atsižvelgti, kokio storio bus dedamos grindys. Trumpai tariant, tiek grindų, tiek durų montavimo pirmumas turi savų pliusų ir minusų. Kadangi durų montavimas yra ganėtinai ilgas ir grubus procesas, greičiausiai grindų defektų išvengsite pirmiausia sumontavę duris.

Durys ir sienų apdaila:

Jei kalbame apie sienų apdailos ir durų montavimo eiliškumą, šiuo klausimu greičiausiai nepavyks rasti vienbalsio atsakymo. Vieni statybos ir remonto meistrai teigia, kad pirmiausia reikia atlikti sienų apdailos darbus, pvz., dažymas, tapetavimas ar kitos dangos montavimas, o po to sumontuoti duris. Tačiau kiti remonto meistrai teigia, kad pirmiausia reikėtų montuoti duris, o tik tada atlikti sienų apdailos darbus. Taigi, trumpai tariant šis aspektas priklauso nuo kiekvieno remonto meistro patirties, turimų žinių ir įgūdžių. Pirmiausia sumontavus duris galima išvengti įvairių sienų apdailos pažeidimų.

Comments are disabled.