Jei įrenginėjate naujos statybos namą arba nusprendėte pakeisti senas duris naujomis, tada žinote, kad anksčiau ar vėliau ateis laikas matuoti duris. Jeigu jau pasirinkote durų gamintoją, tada geriausia būtų pasikviesti specialistus, kad išmatuotų duris. Tačiau jei jau norite patys išmatuoti duris, tada turite žinoti, kaip teisingai tai padaryti, kitu atveju gali kilti tam tikrų nesklandumų.

Durų matavimas:

Visų pirma turite žinoti, kad turi būti matuojamas durų angos aukštis, plotis ir sienų storiai. Jie yra matuojami keliose vietose iš abiejų durų angos pusių. Nepamirškite svarbiausio dalyko, kad matuojama anga turi būti su galutine apdaila, t.y. sudėtos grindys, išklijuotos plytelės ar kita danga. Jei patalpoje nėra galutinės apdailos, tada turite tiksliai įvertinti, kiek pasikeis durų angos aukštis, plotis ir storis po galutinės apdailos atlikimo. Dėl šios priežasties geriausia duris matuoti po apdailos atlikimo arba pasikonsultuoti su specialistais. Jei senas duris keičiate naujomis, tada prieš matuodami durų angą, turite nuimti senus durų apvadus. Tik tokiu atveju bus aišku, koks yra tikslus durų angos dydis. Jei jūs įrenginėjate naujos statybos namą, tada reikia tiesiog išmatuoti.

Durų matavimo žingsniai:

  • Matavimo rulete išmatuokite durų angos aukštį ir plotį – matuoti reikia nuo viršutinės iki apatinės angos dalies ir nuo vienos sienos iki kitos sienos.
  • Be to, matuoti turite trijose vietose, t.y. apačioje, per vidurį ir viršuje.
  • Kai išmatuosite, tada būtinai reikia užsirašyti mažiausią atstumą, nes jis ir yra angos plotis.
  • Galiausiai išmatuokite sienų storį keliose vietose.
  • Užrašykite didžiausią išmatavimą, nes jis ir yra sienos storis.
  • Kai teisingai išmatuosite durų angos aukštį ir plotį, tada sužinosite, kokio dydžio durų varčios jums reikia.
  • Įsidėmėkite, kad durų varčia už durų angą turi būti mažesnė 2 – 5 cm.

Taigi, durų išmatavimas nėra paprastas procesas, todėl geriausia tai patikėti specialistams.

Comments are disabled.