Langai yra vienas iš pagrindinių ir būtinų namo elementų, kurie leidžia prasiskverbti šviesai, todėl kambariuose tampa šviesiau. Jie leidžia įleisti į kambarius gryno oro, taip pat kokybiški langai saugo nuo lietaus ir labai pagerina namo išvaizdą tiek viduje, tiek išorėje. Bet jei praėjusią žiemą pastebėjote, kad langai tapo pralaidūs šilumai ir namuose buvo šalta, jei gavote didesnes, nei anksčiau, sąskaitas už šildymą, apsvarstykite galimybę įsigyti naujus langus. Kokybiški langai gali sumažinti energijos sąnaudas beveik 25 procentais. Tad jei nusprendėte, kad iš tiesų atėjo laikas pasikeisti senus langus, tuomet mes supažindinsime jus su aktualia tema – kaip vyksta langų montavimas į medinį karkasą.

Išmatuokite Langą:

 • Išmatuokite lango plotį trijose vietose. Norėdami tiksliai išmatuoti esamo lango plotį, padėkite ruletę lango staktos kairėje pusėje ir įtempkite iki staktos dešinės pusės. Atlikite matavimus lango viršuje, lango viduryje ir apačioje.
 • Atidarykite langą ir pažvelkite į šonus. Suraskite plonas juostas, kurios eina vertikaliai iš abiejų pusių ir yra įmontuotos lygiai prie varstomos lango dalies, vadinamos apatine varčia.
 • Išmatuokite lango aukštį. Atlikite matavimus nuo palangės iki staktos. Pažvelkite į lango viršų ir pastebėkite, kad yra dar viena detalė, einanti horizontaliai. Ji yra šiek tiek žemesnė už staktą arba rėmo viršų. Matuokite nuo palangės iki viršutinės staktos kairėje, viduryje ir dešinėje pusėse.
 • Palangės dažnai būna nuožulnios. Jei jūsų palangė yra nuožulni, matuokite nuo aukščiausio taško. Be to, matuokliu išmatuokite palangės nuolydžio kampą. Kai kuriuose languose galima pasirinkti matuoti palangių kampus.
 • Išmatuokite lango įstrižainę. Matuokite padėję ruletę nuo lango viršutinės kairės pusės iki apačios dešinėje pusėje. Tada išmatuokite rėmą įstrižai nuo viršutinės dešinės iki apatinės kairės pusės.
 • Jei tarp rėmo įstrižainės matmenų skirtumas yra mažesnis nei 0,64 – 1,27 cm, montuodami naujus langus, galite šiek tiek pakoreguoti naudodami kokias nors statybines medžiagas (jomis užkišdami tarpus). Jei skirtumas yra didesnis, apsvarstykite galimybę susisiekti su specialistu.
 • Įsigykite reikiamų išmatavimų langus. Prieš pirkdami langus, pasitarkite su darbuotoju dėl galimų langų dydžių ir įsigykite tokį, kuris atitiktų jūsų poreikius. Paprastai langas turėtų būti nuo 1,3 – 1,9 cm mažesnis nei rėmas.

Lango Montavimas Į Medinį Karkasą:

 • Įdėkite naują langą į rėmą, kad patikrintumėte jo tinkamumą. Atsargiai pakelkite langą į jo vietą. Jo perimetre turi būti 1,3 – 1,9 cm tarpas. Patikrinę, ar langas yra tinkamo dydžio, ištraukite jį iš rėmo ir padėkite į šalį. Didelis langas yra sunkus, todėl kreipkitės pagalbos jį keldami, kad nenumestumėte ir nesusižeistumėte.
 • Jei matavote atidžiai, naujas langas turi atitikti rėmą. Jei langas per mažas, galite pridėti tam tikrų medžiagų į langos kampus. Pavyzdžiui, jei abiejose lango pusėse yra apie 3 – 3,5 cm tarpas, apkalkite 2,5 cm juostelėmis prie šoninių staktų. Jei naujas langas yra per didelis rėmui, grąžinkite langą į parduotuvę, jei tai įmanoma. 
 • Užsandarinkite plyšius. Padenkite vandeniui nepralaidžiu užpildu maždaug 0,95 cm išilgai rėmo viršaus ir šonų. 
 • Įstatykite langą į rėmą. Pirmiausia įdėkite lango apačią, o tada langą pakreipkite į viršų (kaip parodyta aukščiau esančiame paveikslėlyje). Paspauskite langą prie išorinių atramų ir įsitikinkite, kad langas yra rėmo centre.
 • Pritvirtinkite langą lengvai įsukdami 5 cm varžtą per viršutinę ir šoninę staktą. Šiuo metu jūsų tikslas tėra pasižiūrėti, ar langas tinka, ar jis veiks sklandžiai.  Daugumoje šiuolaikinių keičiamų langų yra iš anksto išgręžtos skylės; jei taip yra ir jūsų atveju – įsukite varžtą į vieną iš viršutinių šoninių staktų skylių.
 • Atidarykite varčią ir patikrinkite, ar tolygu. Atidarykite ir uždarykite varčią arba varstomą lango dalį, kad patikrintumėte jo funkciją. Užrakinkite ir atrakinkite langą, kad galėtumėte  įvertinti, ar langas sklandžiai veikia.
 • Įsriekite varžtus į kiekvieną staktą. Naudokite tuos varžtus, kurie buvo įsigyti kartu su langu arba, prireikus, rinkitės kitus varžtus, tačiau svarbu, kad jie būtų cinkuoti. Suraskite iš anksto išgręžtas lango skyles ir įsukite ten varžtus. 
 • Varžtai turi būti tvirtai pritvirtinti, bet ne per daug priveržti. Uždėjus tarpiklius prie kiekvienos iš anksto išgręžtos skylės, bus lengviau pritvirtinti langą ir rėmas neišsikraipys. Apkarpykite / apipjaustykite perteklines tarpiklių dalis.
 • Uždėkite vidines atramas ir visus kitus apdailos elementus. Beveik baigta! Vieną iš atramų laikykite rėmo pusėje, kur ji buvo iš pradžių pritvirtinta. Plaktuku įkalkite tris cinkuotus vinis į viršutinę, vidurinę ir apatinę dalis. Pakartokite veiksmus kitoje rėmo pusėje.
 • Atsižvelgiant į jūsų lango dizainą ir esamo rėmo būklę, jums taip pat gali prireikti apdailos.
 • Pašalinkite tarpus tarp lango ir jo korpuso. Išeikite į lauką ir sutvarkykite lango išorę. Mažesnius kaip 0,64 cm pločio tarpus užpildykite specialiu sandarikliu. Nepamirškite užtaisyti tarpo tarp varčios ir lango staktų.
 • Lango staktos įrėmina varčią. Tarpas tarp rėmo ir lango išorės turi būti tinkamai užtaisytas, nes priešingu atveju langas negalės atsidaryti! Norėdami užpildyti didesnius nei 0,64 cm tarpus, galite naudoti putplastį.

Jei vadovausitės visais pateiktais žingsniais, pastebėsite, kad lango montavimas į medinį karkasą išties nėra labai sudėtinga užduotis.

Comments are disabled.