Plastikinių langų rasojimas yra viena dažniausiai pasitaikanti problema, ypač kelianti nerimą tiems žmonėms, kurie neseniai pasikeitė medinius langus į plastikinius. Kadangi plastikiniai langai yra žymiai sandaresni už medinius, todėl atsiranda langų rasojimo problema. Tačiau neišsigąskite, jums nereikia gyventi su nuolat rasojančiais langais, nes šią problemą galite greitai ir lengvai pašalinti. Kad išspręstumėte šią problemą, pirmiausia reikia išsiaiškinti langų rasojimo priežastis.

Kodėl rasoja langai?

Plastikiniai langai yra labai sandarūs, todėl juos įsigiję turėtumėte užtikrinti pastovų savo būsto vėdinimą. Langas gali rasoti jeigu patalpoje yra per didelis drėgmės lygis arba per žema temperatūra. Plastikiniai langai rasoja nuo netinkamo temperatūros ir drėgmės lygio santykio. Žinoma, rasojimas gali būti ir langų montavimo broko problema, bet taip nutinka ypač retai. Jei kaupiasi drėgmė, patartina tose patalpose, kuriose yra sumontuoti plastikiniai langai, laikyti kuo mažiau gėlių, taip pat nedžiaustyti skalbinių. Visi šie dalykai tik padidina drėgmės lygį patalpoje, todėl ir kaupiasi kondensatas ant langų. Jei pašalinote šias dvi problemas, o patalpose vis tiek kaupiasi drėgmė, galite įsigyti drėgmės surinktuvus ir tokiu būdu sumažinti kondensato susidarymą ant langų.

Jei negalite įsigyti drėgmės surinktuvo prietaiso, galite sumažinti drėgmės lygį patalpose itin paprastu ir nieko nekainuojančiu būdu – tiesiog vėdinkite patalpas. Oras patalpoje greitai pasikeis, nes jis taps sausesnis. Nors patalpose bus šiek tiek vėsiau, tačiau langai nerasos. Langų gamintojai ir montuotojai dažniausia nurodo, kad patalpas vėdinti reikėtų mažiausiai penkis kartus per dieną, todėl bent kelioms minutėms praverkite langus. Tai yra geriausias ginklas prieš kondensato susidarymą ant stiklo. Išvengti plastikinių langų rasojimo padeda lange įrengtos orlaidės, kurios užtikrina tinkamą patalpų ventiliaciją. Plastikiniai langai taip pat turi savaiminio vėdinimo sistemas, kurių dėka pro nedidelį plyšį oras cirkuliuoja visą parą net ir esant uždarytiems langams. Atsikratyti kondensato ant langų gali padėti ir vadinamoji mikroventiliacija – lango rankenėlę pasukus atitinkama kryptimi, oras judės pro nedidelį plyšį tarp varčios ir staktos.

Comments are disabled.