Dėl savo praktiškumo ir kitų gerų eksploatacinių savybių bei specifikacijų, plastikiniai langai yra labai populiarūs rinkoje. Jie yra ilgaamžiai, turi garso ir šilumos izoliaciją, yra patvarūs, pasižymi lengva ir paprasta priežiūra bei valymu. Visos šios plastikinių langų teigiamos savybės atperka vieną minusą – langų rasojimą, kuris yra dažnai pasitaikanti problema. Jei jūsų namuose rasoja langai ir jūs nežinote, kodėl tai vyksta, skaitykite toliau: mes ne tik pateiksime langų rasojimo priežastis, bet ir patarsime, ką tokiu atveju daryti.

Priežastys, kodėl rasoja plastikiniai langai:

Temperatūros kaita Dažniausia langų rasojimo priežastis yra temperatūros kaita, pvz., kai dienos yra dar pakankamai šiltos, o vakarais jau smarkiai atšąla. Dėl šios priežasties ore esanti drėgmė suranda šalčiausias vietas ir ant jų kondensuojasi. Turėtumėte užtikrinti tinkamą patalpų šildymą, kai oro temperatūra atšąla, tačiau nepamiršti ir tinkamo patalpų vėdinimo.
Per didelis langų sandarumas Tai yra viena dažniausių naujų plastikinių langų, kurie neturi orlaidžių, problemų. Kai jūs pasirenkate itin sandarius, šilumą taupančius ir nuo pašalinių garsų iš lauko saugančius langus, turėtumėte nepamiršti ir orlaidžių montavimo. Orlaidės leis cirkuliuoti orui, taip vėdindamos patalpas ir neleis drėgmei kauptis ant langų.
Didelė drėgmė patalpose Kai jūs džiovinate skalbinius kambaryje, tačiau neužtikrinant tinkamo jo vėdinimo, tada drėgmė pradeda kauptis ant langų. Tai taip pat gali atsitikti verdant maistą ir neįjungus gartraukio. Užtikrinkite tinkamą vėdinimą ir praverkite langus kambaryje, kuriame džiovinate skalbinius. Taip pat įjunkite gartraukį, kai gaminate maistą arba atidarykite langą, arba naudokite drėgmės surinkimo prietaisus.
Daug augalų kambaryje Nors gėlės atrodo gražiai ir puošia namus, tačiau per didelis jų kiekis kambaryje gali padidinti drėgmę patalpoje. Dažnai laistomos gėlės padidina drėgmės kiekį ir pradeda rasoti langai, jei nėra užtikrintas patalpos vėdinimas.
Per plačios palangės Plačios palangės gana dažnai užstoja radiatorius, o tuo pačiu ir nuo jų sklindančią šilumą. Dėl to šiluma aplenkia lango apačią, kuri yra šalčiausia lango vieta, ir jos nesušildo. Dėl šios priežasties, esant skirtingoms temperatūroms, langai ima rasoti.
Dėl papildomo langų apklijavimo Jei jūs esate iš tų žmonių, kurie žiemai užklijuoja visus langus ir orlaides orui nepralaidžia juosta, tada turime pasakyti, kad tokiu būdu tik padarote sau “meškos” paslaugą. Dėl papildomo langų užsandarinimo oras negali cirkuliuoti, patalpos neišsivėdina, todėl ima kauptis drėgmė, o to pasekoje ir rasoti langai. Dėl šios priežasties taip pat atsiranda pelėsis.

Comments are disabled.