Atrodo, visai neseniai pakeitėte senas lauko duris naujomis, o jos, kaip ir anksčiau, vėl rasoja. Tikriausiai klausiate savęs, ar buvo verta pakeisti duris, ar buvo galima palikti senąsias ir sutaupyti. Tačiau nenusiminkite, nes pakeitę senas lauko duris naujomis būsite tikri, kad rasojimo priežastis greičiausiai nėra dėl durų nusidėvėjimo. Kondensatas gali kauptis ne tik ant plastikinių ar stiklinių langų paviršių, tačiau gali kauptis ir ant plastikinių, stiklinių ar netgi metalinių lauko durų. Žinoma, tai ganėtinai erzinanti problema, tačiau dauguma atvejų ją galima išspręsti. Taigi, pirmiausia pabandykime išsiaiškinti priežastis, kodėl lauko durys rasoja.

Lauko durų rasojimo priežastys:

Jei lauko durys yra senos, tada greičiausiai kondensatas kaupiasi dėl durų trūkumų ir susidėvėjimo. Tokiu atveju, gali būti, kad jūsų lauko durys yra nebesandarios, todėl nuolat ant jų susidaro kondensatas. Tačiau jei senas lauko duris pakeitėte naujomis, o jos vis tiek rasoja, gali būti, kad taip yra dėl durų montavimo nekokybiškumo. Taip galėjo nutikti ir dėl durų pažeidimo montavimo ar transportavimo metu. Taip pat taip atsitikti gali ir dėl to, nes savo durims pasirinkote per mažą durų šilumos izoliacijos rodiklį. Visgi, dažniausiai pasitaikanti priežastis yra ta, kad kondensatas ant lauko durų atsiranda dėl labai skirtingų lauko ir vidaus temperatūrų. Jei oro temperatūra lauke yra vėsesnė nei patalpos viduje, tokiu atveju ne tik ant plastikinių, bet ir ant metalinių lauko durų gali kauptis kondensatas. Taip pat ant durų gali susidaryti kondensatas ir dėl to, jei patalpos temperatūra yra žemesnė už lauko temperatūrą.

Kaip išspręsti problemą?

Jei jau senas lauko duris pakeitėte naujomis, tada vienas dalykas, kurį dar galite padaryti, kad nerasotų durys, yra tinkamai vėdinti patalpas. Toks patalpų vėdinimas gali padėti išvengti pelėsių augimo, kuris įtakoja durų būklės pablogėjimą. Jei duryse yra sumontuotas langas, tada kai kuriais atvejais užtenka tik pakeisti durų stiklą. Galų gale, kiekvieną rytą galite nuvalyti po nakties ant lauko durų susidariusį kondensatą, tačiau nuolatinis patalpų vėdinimas efektyviau išspręs šią problemą.

Comments are disabled.