Keičiantis lauko oro temperatūrai rasojantys automobilio langai gali tapti rimta problema, bloginančia jūsų vairavimo procesą. Kai ryte įlipate į automobilį, o automobilio langai yra aprasoję, važiuoti tikrai nėra saugu, nes rasojantys langai blogina kelio matomumą. Jei jūsų automobilyje rasoja langai, gali būti, kad tai įspėja apie kokį nors jūsų automobilio gedimą arba netinkamą jo priežiūrą. Langų stiklų valymas iš vidaus neduoda jokių rezultatų, nes langai neilgai trukus vėl aprasoja, tačiau įjungtas šildytuvą šiltas oras turėtų nudžiotinti drėgmę. Jei taip nėra, reikia ieškoti priežasčių, kodėl rasoja automobilio langai.

Automobilio langų rasojimo priežastys:

Langų rasojimą gali sukelti perteklinė drėgmė automobilio salone, kuri susikaupia tuomet, kai nustojate važiuoti ir automobilyje būna šilčiau nei lauke. Dėl šios priežasties vėstant automobiliui jo salone padidėja drėgmės lygis.

Dar viena dažnai pasitaikanti langų rasojimo priežastis yra užsikimšę salono oro filtrai. Nustatyti, ar yra užsikimšę oro filtrai, galite labai paprastai: įjunkite oro pūtimą visu pajėgumu ir atverkite tiekimo angas. Jei automobilio langai vis tiek rasoja, vertėtų patikrinti jo salono oro filtrų būklę, tačiau jie yra sunkiau pasiekiami, todėl dažnai juos pamirštame. Ilgą laiką nekeistas automobilio salono oro filtras gali užsikimšti, dėl šios priežasties automobilio vėdinimas nebus tinkamas ir jo langai nuolat rasos. Salono filtrą rekomenduojama keisti kas metus, o jei dažnai važiuojate žvyrkeliais – dažniau.

Dar viena langų rasojimo dažnai pasitaikanti priežastis – įjungtas oro cirkuliacijos automobilio salone režimas. Jei įjungėte šią automobilio funkciją, tokiu atveju į saloną nepatenka oro iš lauko, nes jis cirkuliuoja uždaru ciklu. Tokiu atveju salone sėdinčių keleivių iškvepiamas oras tik padidina drėgmės lygį ir ji nusėda ant mašinos stiklų. Pašalinti drėgmę nuo langų galima pakeitus oro padavimo režimą, pvz., įjungus kondicionierių, nes jis dėl savo techninių ypatumų, greitai išsausina orą.

Kita langų rasojimo priežastis gali būti užsikimšę vandens latakai, kurie atlieka drenažo funkciją. Jie nuo stogo nukreipia vandenį į angas, esančias prie priekinio stiklo, kurias saugo plastikinės grotelės. Jei visada automobilis yra statomas lauke, tada turėtumėte patikrinkite, ar nuo medžių krentantys lapai neužkimšo vandens nutekėjimo drenažo angų. Taip pat vertėtų atkreipti dėmesį į langų gumų sandarumą, nes vanduo gali patekti per pažeistas langų tarpines. Jei automobilyje yra stoglangis, pažiūrėkite, ar jis taip pat yra sandarus, be to, atidžiai patikrinkite mašinos durelių ir bagažinės gumų sandarumą. Jei visos gumos bus sandarios, automobilio salone nesikaups drėgmė ir nerasos langai. Langų rasojimas tai dar ne blogiausia bėda, nes didžiausia bėda, kai ant stiklų susikaupusi drėgmė virsta ledu. Dėl šios priežasties vos įsėdus į automobilį tenka gramdyti ne tik išorinę, bet ir vidinę langų stiklų pusę, o nuograndos krenta ant panelės ir virsta vandeniu. Dėl to pradeda kauptis drėgmė automobilio salone.

Dar viena galima priežastis, kodėl rasoja langai, yra šildymo pečiaus gedimas, todėl jei pastebite, kad dažnai reikia papildyti aušinimo skystį, tai gali būti dėl nesandaraus pečiaus. Dėl kiauro salono šildymo pečiaus aušinimo skystis įteka į saloną, todėl kaupiasi drėgmė ir rasoja langai.

Įvairūs drėgmės šaltiniai salone gali būti langų rasojimo priežastis,  pvz., po lietingos dienos permirkę kilimėliai. Jie šildant saloną pradeda džiūti ir sukauptą drėgmę išleidžia į aplinką, todėl guminiai kilimėliai yra daug geresnis variantas. Tokiu atveju prieš pastatant automobilį nakčiai tereikia juos išpurtyti, kad nesikauptų drėgmė. Taip pat langų rasojimą gali paskatinti bet kokie salone esantys drėgmės šaltiniai, pvz., drėgni drabužiai, batai, skėčiai ir t.t.

Purvini automobilio stiklai taip pat yra gana dažna langų rasojimo priežastis. Automobilio stiklus verta valyti ir nuriebalinti ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Kitu atveju dėl susidariusių apnašų ant lango dažnai susikaupia daugiau drėgmės.

Retas automobilio vėdinimas skatina drėgmės kaupimąsi. Salone drėgmė gali kauptis ir tuo atveju, jei automobiliu važiuojate retai ir jo nevėdinate. Norint išvengti langų rasojimo, turite pastačius automobilį atidaryti visas duris ar langus ir ją gerai išvėdinti. Tokiu būdu iš automobilio salono išleisite šiltą orą, kuris krintant temperatūrai virsta drėgme ir nusėda ant langų.

Comments are disabled.