Plastikiniai langai dėl savo funkcionalumo, lengvos priežiūros ir kitų gerų eksploatacinių savybių yra labai populiarūs ir dažniau pasirenkami nei kitos konstrukcijos langai. Ir nors jie tarnauja daugiau nei dešimt metų, tačiau kartais praėjusius šiek tiek mažiau laiko dėl vienų ar kitų priežasčių ima ir praranda savo funkcionalumą. Galbūt jums kyla klausimas kaip atpažinti, kada plastikinis langas tapo nesandarus? Dėl kokių priežasčių jis tampa nesandarus ir ar galima šią bėdą išspręsti? Taigi, išsiaiškinkime.
Plastikinių langų nesandarumo priežastys:
Atpažinti nesandarius plastikinius langus galima iš jų nefunkcionalumo, t.y. pro langus ima skverbtis šaltis ir vėjas, girdisi aplinkos triukšmas. Taip atsitinka, nes langas praranda savo izoliacines savybes. Plastikiniai langai gali tapti nesandarūs dėl kelių priežasčių, pvz.:
- Netinkamų ir nekokybiškų montavimo darbų;
- Per didelės apkrovos;
- Gamyklinio broko;
- Aplinkos veiksnių, pvz.: smarkaus vėjo, šalčio, lietaus, kaitrios saulės ir pan.
Plastikinių langų nesandarumo atsiradimą, dėl aplinkos veiksnių, jūs negalite sustabdyti, nes tai nepriklauso nuo jūsų. Nuo saulės kaitros ar didelio šalčio plastikinių langų konstrukcijos gali deformuotis, o plastikiniai langai tapti nesandarūs. Dėl šios priežasties nepatartina palikti praviro lango, kai lauke pučia smarkus vėjas ar sukioti lango rankenos, kai langas yra praviras.
Patartina langų montavimo darbus patikėti specialistams, o pastebėjus, kad langas buvo kaip nors pažeistas dar prieš jį sumontuojant, pranešti savo langų gamintojams ar pardavėjams. Kad langai netaptų nesandariais, reikėtų juos tinkamai prižiūrėti ir naudoti. Jei pastebėjote, kad langai tapo nesandarūs, turėtumėte patikrinti tarpines ir, jei reikia, jas pakeisti naujomis. Be to, patartina bent du kartus per metus atlikti langų sureguliavimo darbus. Tai galite padaryti patys arba paprašyti meistro pagalbos.