Nors labai – labai svarbi interjero bei eksterjero dalis, nors pro juos patenka šviesa į patalpą, nors dėl jų galime grožėtis tuo, kas yra už lango; nesunku pastebėti, kad dauguma žmonių pageidaujama ir tam tikro privatumo, galimybė išvengti pašalinių žmonių žvilgsnių ar karštos saulės spindulių. Būtent tokiais atvejais verta pagalvoti apie langų dangas, pavyzdžiui, užuolaidas, roletus ar žaliuzes. Pastarieji su pasirinkimai yra labai populiarūs, o kartu ir labai panašūs. Taigi, natūraliai kyla klausimas, kam teikti pirmenybę. Įdomu tai, kad vienais atvejais labiausiai pasitarnauti gali žaliuzės, kitais – roletai. Taigi, skubame įvardinti atvejus, kuomet geriau rinktis vieną, o kada – kitą sprendimą.

Kada verta rinktis roletus?

Roletus geriausia rinktis tuomet, kai yra įprasta langų forma, t.y., kvadrato ar stačiakampio. Tokiu atveju patogu pritvirtinti kasetę bei patogu valdyti roletus. Tiesa, dėmesį verta atkreipti į tai, kad dauguma žmonių yra įsitikinę, neva roletai yra geriausias pasirinkimas tuomet, kai reikia maksimalaus privatumo (nes jie vientisai dengia langą). Tačiau svarbu akcentuoti, jog šiandien jau galima rinktis ir perregimus roletus, kurie užtikrina dalinį privatumų bei priedangą.
Ne paslaptis ir tai, kad vienas pagrindinių kriterijų, kurį siekiama įgyvendinti kuriant namus, yra jaukumas – juk visi nori gyventi jaukiuose namuose. Belieka tik pridurti, kad siekiant išpildyti šį kriterijų, geriausia rinktis roletus, kadangi jie yra vientisi, daug jaukumo bus kur kas daugiau. Na, o žaliuzės labiau tiks tokioms patalpoms, kur jaukumas nėra pats svarbiausias prioritetas.

Kada rinktis žaliuzes?

Žaliuzėms pirmenybę vertėtų teikti tuo atveju, jei lango dangos sprendimai yra reikalingi vonios kambariui, koridoriui, stoglangiui, t.y., tuo atveju, kai langas yra neįprastos, netradicinės formos, kadangi jas valdyti bus lengva ir patogu (nes nėra kasetės).
Taigi, jau įvardijome atvejus, kuomet verčiau rinktis roletus, o kuomet – žaliuzes. Vis dėlto, taip pat svarbu pabrėžti, kad abu šie gaminiai turi ir tam tikrų panašumų. Vienas iš jų yra tas, kad ir roletai, ir žaliuzės yra įvairių spalvų bei dizaino. Taip pat svarbu akcentuoti, kad tinkamai prižiūrint, tiek roletai, tiek žaliuzės tarnaus labai ilgai. Ne ką mažiau svarbi ir kaina – šiuo atžvilgiu, tiek roletai, tiek žaliuzės sudaro labai didelį pasirinkimą.
Na, ir pabaigai – dar viena svarbi detalė: svarbu atsakyti į klausimą, ar roletas ir užuolaidos arba žaliuzės ir užuolaidos, yra geras duetas? Žinoma, kad taip – tai garantuos grožį, jaukumą, privatumą, patikimą apsaugą nuo saulės spindulių. Ir tikrai nebūtina rinktis vienodas šių gamnių spalvas – jų įvairovė leis kurti unikalų interjerą.

Comments are disabled.