Šiais laikais plastikiniai langai nebėra tiesiog langai, tai yra mūsų namų interjero ir eksterjero dalis, todėl kiekvienas renkasi tokius langus, kurie dera prie namų. Kartais pasirenkame įdomius ir nestandartinius langus, pvz., su įvairiais raštais, norėdami papuošti savo namus ir padaryti įspūdį kitiems. Tačiau rinkdamiesi naujus plastikinius langus kartais nepagalvojame apie tolimesnę jų priežiūrą ir valymą ir tada iškyla klausimas, kaip teisingai juos reikėtų valyti ir prižiūrėti.

Plastikinių langų valymas:

Plastikiniai langai dažniausiai nereikalauja daug priežiūros, o jų valymas yra itin paprastas. Užtenka langų rėmus nuvalyti paprasta drėgna šluoste, o jei yra įsisenėjusių dėmių, galima naudoti specialias plastikinių langų rėmų valymo priemones. Tačiau ir tai nėra būtina, nes galite naudoti tiesiog indų ploviklį arba paprastą langų valiklį. Stiklams valyti iš lauko ir vidaus galite naudoti stiklų valiklį ir šluostę arba popierinius rankšluosčius. Taip pat galite valyti naudodami rankinį vakuuminį langų valytuvą, kuris turi specialią guminę mentelę nešvarumams bei vandeniui valyti ir siurbti. Dar vienas langų valymo būdas yra langų valymo robotai, kurių pasirinkimas rinkoje yra itin gausus. Jei jūs galite sau leisti tokį prietaisą nusipirkti, išvengsite langų valymo darbų ir sutaupysite laiko.

Plastikinių langų priežiūra:

Periodiškai plastikiniai langai reikalauja reguliavimo ir sutepimo. Geriausia plastikinius langus reguliuoti bent du kartus per metus, t.y. prasidėjus ir pasibaigus šildymo sezonui. Plastikinių langų reguliavimas yra reikalingas todėl, kad langai yra nuolat veikiami kenksmingų aplinkos sąlygų, pvz., smarkaus vėjo, lietaus, kaitrios saulės spindulių, sniego ir kt. Dėl šių priežasčių plastikiniai langai gali prarasti savo eksploatacines savybes ir netgi padidinti šilumos sąskaitas. Taip pat reguliuojant langus vertėtų sutepti ar pakeisti senas tarpines, kad langai tarnautų kokybiškai ir ilgai. Jei to padaryti patys nesugebate, visada galite kreiptis į savo langų gamintojus ar montuotojus.

Comments are disabled.