Plastikiniai langai yra paklausūs, nes pasižymi ilgaamžiškumu, tačiau po kurio laiko juos gali tekti sureguliuoti. Taip atsitinka todėl, kad veikiami stipraus vėjo, lietaus, šalčio ir saulės kaitros, jie gali deformuotis. Tokiu atveju atsiranda tarpai tarp rėmo ir varčios, be to gali susidėvėti tarpinės. Šių veiksnių jūs niekaip įtakoti negalite, tačiau galite atlikti lango reguliavimo darbus bent du kartus per metus, kad užtikrintumėte plastikinio lango funkcionalumą. Galite paprašyti meistro pagalbos, kad sureguliuotų plastikinius langus, arba galite juos sureguliuoti patys. Jei nežinote, kaip tai padaryti, tada šis straipsnis kaip tik jums.

Plastikinių langų reguliavimo eiga:

Plastikiniai langai gali būti reguliuojami vertikaliai arba horizontaliai, priklausomai nuo to, kokie lango varčios nukrypimai atsirado. Jei varčia remiasi į viršutinę arba apatinę lango staktos dalį, tada reikia reguliuoti vertikaliai. Jei varčia remiasi į staktos šonus ir yra sunku atidaryti langą, reikėtų reguliuoti horizontaliai.

Vertikalus reguliavimas (aukštyn – žemyn):

 • Nuimkite lango varčios lanksto apdailą naudodami plokščią atsuktuvą ir raskite skylutę, į kurią reikia įkišti šešiakampį raktelį.
 • Įstatykite šešiakampį raktelį į ertmę ir pabandykite pasukti į vieną arba į kitą pusę, priklausomai nuo to, ar lango varčia remiasi į viršutinę, ar į apatinę staktos dalį.

Jei lango varčią norite pakelti aukštyn – sukite pagal laikrodžio rodyklę, jei norite nuleisti žemyn – sukite prieš laikrodžio rodyklę.

 • Reikia prisiminti, kiek pasukimų padarote į vieną ar kitą pusę tam, kad esant nesklandumams galėtumėte grįžti į pradinę padėtį ir pradėti iš naujo.
 • Baigę reguliuoti langą, uždėkite atgal varčios lanksto apdailą.

Horizontalus reguliavimas (į šonus):

 • Atverkite pilnai plastikinį langą ir ant varčios lanksto pamatysite ertmę, šešiakampiui rakteliui.
 • Įstatykite šešiakampį raktelį į ertmę ir sukite atitinkama kryptimi, priklausomai nuo to, ar varčia remiasi į dešinį, ar kairį lango šoną.

Jei norite lango varčią pastumti į dešinę – sukite prieš laikrodžio rodyklę, jei norite pastumti varčią į kairę – sukite pagal laikrodžio rodyklę. Tai galioja, jei lankstas yra varčios dešinėje pusėje. 

Jei lankstas yra varčios kairėje pusėje ir langas atsidaro iš kairės pusės, tada norint lango varčią pastumti į dešinę – reikia sukti pagal laikrodžio rodyklę, o norint pastumti varčią į kairę – reikia sukti prieš laikrodžio rodyklę.

 • Reikia prisiminti, kiek pasukimų padarote į vieną ar kitą pusę tam, kad esant nesklandumams galėtumėte grįžti į pradinę padėtį ir pradėti iš naujo.
 • Patikrinkite, ar langas sureguliuotas tinkamai ir jei taip, tada jūs baigėte reguliuoti.

Lango varčios padėties reguliavimas:

 • Atidarykite pilnai langą ir viršutiniame varčios kampe raskite ertmę šešiakampiui rakteliui.
 • Įstatykite šešiakampį raktelį ir sukite reikiama kryptimi, priklausomai nuo to, ar norite varčios kampą pakelti ar nuleisti.

Jei norite varčios kampą pakelti – sukite prieš laikrodžio rodyklę, jei norite varčios kampą nuleisti – sukite pagal laikrodžio rodyklę. 

 • Reikia įsidėmėti rakto pasukimų skaičių, kad galėtumėte grįžti į pradinę padėtį, jei kiltų nesklandumų.
 • Sukite tiek kartų, kiek reikia, kad varčios kampas nesiliestų prie lango rėmo.

Comments are disabled.