Norint kuo ilgiau išsaugoti gerąsias plastikinių langų savybes, juos reikia tinkamai prižiūrėti, kaip ir bet kurį kitą namų konstrukcijos elementą. Esminis priežiūros veiksmas, kurį reikia periodiškai (maždaug kas pusmetį) atlikti – valyti langus ir jų rėmus. Kartais reikia atlikti techninę plastikinių langų priežiūrą, kad jie ne tik atrodytų, bet ir veiktų kaip nauji. Būna, jog plastikiniai langai įgauna ir rimtesnių defektų, kuriuos šalinti gali tik šį darbą išmanantis specialistas. Vis dėlto jei pasinaudosite šiais pagrindiniais plastikinių langų priežiūros patarimais, kuriais dalijasi „Durų vizija“, ilgiau džiaugsitės plastikiniais langais – jie atrodys ir bus tokie pat funkcionalūs kaip ir tą dieną, kai buvo įmontuoti.

Balti langų rėmai

Maždaug kas keturis – šešis mėnesius valykite plastikinių langų rėmus šiltu muiluotu vandeniu, kad pašalintumėte nešvarumus ir įvairias aplinkos (atmosferos) nuosėdas. Jei norite pašalinti įsisenėjusias dėmes, naudokite stipresnį, specialiai plastikiniams langams skirtą, valiklį. „Būna, jog klientai kreipiasi į mus ieškodami sprendimo, kuomet valymo priemonės sugadina plastikinių langų paviršių – subraižo, pakeičia spalvą ar kitaip paveikia jų estetinę išvaizdą. Deja, bet jei plastikiniams langams valyti naudojamos labai stiprios abrazyvinės medžiagos, šveičiamosios kempinės, stiprūs balikliai ir pan., plastikinius langus galima sugadinti nepataisomai, joks specialistas nesugebės jų atkurti“, – sakė „Durų vizija“ atstovas. Beje, net ir naudodami specialų plastikinių langų valiklį, pirmiausia, jį išbandykite mažai matomoje vietoje. Jei matysite, kad valiklis tinkamas, tuomet su juo valykite visus langus.

Medienos imitacijos plastikiniai langų rėmai

Medienos imitacijos apdailą reikia valyti tik šiltu muiluotu vandeniu, niekada nešlifuoti ir nepoliruoti langų profilio, nes tai sugadins paviršių. Taip pat reiktų nepamiršti, kad negalima naudoti abrazyvinių valiklių, nes jie sugadins paviršių ir gali neigiamai paveikti paviršiaus blizgesį.

Stiklas

Tiek viengubas, tiek dvigubas ar netgi trigubas stiklo paketas, netinkamai jį prižiūrint, lengvai subraižomas, todėl prieš valydami tinkamai tam pasiruoškite. „Per ilgus veiklos metus įsitikinome, kad stiklą geriausia valyti naudojant bet kokį buitinį stiklo valiklį ir minkštą skudurėlį arba paprastą šilto muiluoto vandens mišinį. Tik visada akcentuojame, kad valant langus gvertėtų nusiimti rankų papuošalus, kad šie nebraižytų stiklo“, – pataria „Durų vizija“ langų ekspertai.

Tarpinės

Tai specialios gumos juostelės, kurios pritvirtinamos prie profilio. Jas valyti reiktų įsitikinus, kad jos yra tinkamoje padėtyje. Jei taip atsitiktų, kad gumos juostelės atsiskirtų nuo profilio, nedelsdami paslinkite jas atgal į reikiamą padėtį, kad uždarydami langą ar duris jų nesugadintumėte. Jei tarpinės yra defektuotos ar pažeistos ir aplink langą ar duris jaučiamas skersvėjis, susisiekite su montuotoju.

Tarpinės yra veikiamos nuolat atidarant ar uždarant langą ar duris, t. y. atidarant langą tarpinės atleidžiamos, o uždarant – suspaudžiamos. Natūralu, kad ilgą laiką eksploatuojant langus jie dėvisi, o kartu su jais ir atskiri jų mechanizmai, elementai. Be to, svarbi ir tarpinės kokybė. Geriausia, kad tarpinė būtų minkšta, tuomet ji būna atsparesnė, lėčiau dėvisi, deformuojasi, yra mažiau paveiki temperatūros poveikiui. Bent kartą per sezoną tarpines reikia išvalyti ir sutepti.

„Pastebime, kad žmonės plastikinių langų tarpinėms ne visada skiria pakankamai dėmesio, kol šios praradusios savo savybes paveikia lango sandarumą ir bendrą komfortą. Tuomet ieškoma kaip tai sutvarkyti. Visada ateiname į pagalbą su savo gaminiais. Mes naudojame aukštos kokybės tarpines, kurios išlaiko elastingumą esant labai žemai temperatūrai, yra atsparios ultravioletiniams saulės spinduliams, įvairių valymo priemonių poveikiui, pasižymi dideliu sandarumu, yra tinkamos daugumai langų modelių ir svarbiausia – ilgaamžiškos“, – pasakojo „Durų vizija“ langų ekspertas.

Per lango ar durų tarnavimo laiką juos reikia periodiškai sureguliuoti ir atlikti techninę priežiūrą. Reguliariai atliekant lango konstrukcijų (ypač metalinių dalių) priežiūrą, neužtenka tik pašalinti dulkių ir nuosėdų, kad langai nepriekaištingai funkcionuotų. Dėl įprastų eksploatavimo ir atmosferos sąlygų judinamas langų ir durų mechanines dalis taip pat reikia periodiškai sutepti specialiomis priemonėmis.

Rankenos

Norėdami pašalinti dulkes ir nešvarumus, nuvalykite visus langų ir durų elementus drėgna šluoste ir kruopščiai išdžiovinkite. Nenaudokite skystų valiklių ar abrazyvinių medžiagų. Pasirūpinkite, kad nesubraižytumėte paviršiaus. Rankenas reikia periodiškai tikrinti, ar varžtai, laikantys jas prie varčios (atidaromos lango ar durų dalies), yra priveržti. Jei reikia, priveržkite tinkamu atsuktuvu. Negalima priveržti per daug, nes tai gali pakenkti fiksavimo mechanizmo veikimui. Jei nemokate to padaryti, geriau iškart kviesti montuotoją.

Spynos

Retkarčiais nuvalykite ją alyvuota šluoste, prireikus sutepkite jas tepalu. Tiesa, šis elementas naudojamas gana retai. Spynos dažniausiai pasirenkamos ne gyvenamųjų, o kitos paskirties pastatų langams.

Plastikinių langų taisymas

Deja, net ir gerai prižiūrint plastikinius langus ar jų mechanizmus, ilgainiui jie vis tiek susidėvėti ar įgyja defektų. Tik nereiktų panikuoti, nes dažniausiai nėra sunku išspręsti plastikinių langų ar durų problemas. Tereikia žinoti gedimo priežastį ir mokėti ją pašalinti.  Pavyzdžiui, langų ar durų rankenos, šioms sugedus ar sulūžus, gali būti gana greitai pakeistos naujomis. Lygiai taip pat galima pakeisti, sumontuoti ir kitus langų mechanizmus. „Durų vizija“ langų ekspertai sako, jog klientai sugedusius langų mechanizmus kartais bando taisyti savarankiškai, žiūrėdami internete įkeltus vaizdo įrašus. Iš tiesų, kartais galima langų problemą išspręsti savarankiškai, bet neturint reikiamų žinių sunkius langų darbus geriau patikėti specialistams. Kartais bandant sutaupyti ir atliekant darbus patiems, vėliau tenka sumokėti žymiai daugiau.

„Durų vizija“ komanda yra vertinama dėl išskirtinio klientų aptarnavimo ir teikiamų itin greitų bei kokybiškų langų montavimo ir langų priežiūros paslaugų. „Durų vizija“ gali pasiūlyti itin platų langų bei durų asortimentą, taisymo ar priežiūros paslaugas, pateikti konkurencingą pasiūlymą ir leisti mėgautis itin aukštos kokybės gaminiais.

Comments are disabled.