Atėjus šaltajam sezonui dažnas pagalvoja, kaip reikia sutaupyti šildymo sąskaitas, todėl pasirenka vieną paprasčiausių būdų tai padaryti – užsandarinti langus. Tačiau jei nežinote, kaip tinkamai tai padaryti, šiame straipsnyje rasite reikiamą informaciją. Taip pat sužinosite, kokie izoliacijos būdai tinka plastikiniams langams.
Pasiruošimas plastikinių langų sandarinimui:
Kaip ir įgyvendinant bet kokį namo projektą, taip ir sandarinant langus ar norint paruošti plastikinius langus žiemai, reikia turėti tinkamas priemones bei įrankius, kurie padės sutaupyti ir laiko, ir pinigų, o rezultatas atrodys tikrai profesionaliai. Norint paruošti plastikinius langus žiemai, rekomenduojame įsigyti šiuos daiktus:
- Langų izoliacijos / sandarinimo rinkiniai. Jų reikia tiek, kad pakaktų visiems namuose esantiems langams. Atkreipkite dėmesį, kad dabar yra tiek vidaus, tiek lauko izoliacijos priemonių, tačiau dažniau renkamasi naudoti vidui skirtomis priemonėmis.
- Valymo priemonės. Pasiruoškite sausą šluostę ir kibirą su muiluotu vandeniu – tiek prieš sandarinimą privalu nuvalyti langus, tiek ir po sandarinimo, tikėtina, reikės juos pavalyti.
- Žirklės;
- Ruletė;
- Plaukų džiovintuvas (jis reikalingas tuomet, kai pasirenkama naudoti speciali langų sandarinimo plėvelė, nes džiovintuvas leidžia jai tolygiai priglusti prie stiklo, plėvelė nesiraukšlėja).
Dar vienas svarbus dalykas ruošiant langus žiemai – reikėtų žinoti, kad dauguma langų izoliacijos rinkinių gali puikiai tikti tiek plastikiniams, tiek viniliniams, tiek ir mediniams langams. Bet kuriuo atveju, pirmiausia rekomenduojame patikrinti gamintojo instrukcijas. Taip pat reikėtų neužmiršti, kad pavasarį nuplėšus sandarinimo juostą, galima labai nesunkiai pažeisti dažų sluoksnį. Tai nėra pasaulio pabaiga, viskas sutvarkoma, tačiau tai reikėtų turėti omenyje. Sandarinimo juosta ne itin gerai prilimpa prie nešvarių paviršių, todėl tiek langai, tiek jų rėmai turi būti švarūs. Jeigu jie tiesiog dulkėti, tuomet nuvalykite juos sausa šluoste. Jei yra ne tik dulkių, bet ir kitų nešvarumų, tuomet pasinaudokite ir muiluotu vandeniu. Prieš pradėdami šiltinti, palaukite, kol nuvalyti langai visiškai išdžius. Pasinaudokite lipnia dvipuse juostele. Juosta turi būti lipinama aplink lango rėmą, o ne ant sienos ar stiklo plokštės. Darbą suskirstykite dalimis, kad būtų lengviau, t. y. iš pradžių juostą kruopščiai užklijuokite ant vieno lango krašto, tuomet pereikite prie kito. Tvirtai užklijuokite juostą aplink lango rėmą. Įsitikinkite, kad visos langų siūlės yra uždengtos, nes tik tai gali padėti išvengti skersvėjų – pagrindinio nesandarumo veiksnio.
Plastikinių langų paruošimo žiemai eiga:
Kad tinkamai užsandarintumėte plastikinius langus, pasinaudokite profesionalų rekomendacijomis ir patarimais.
- Naudodamiesi rulete, išmatuokite lango aukštį ir plotį. Matuokite krašto išorę ir prie gauto rezultato papildomai pridėkite maždaug po 1 cm kiekvienoje pusėje.
- Paimkite lango sandarinimo plėvelę ir supjaustykite ją pagal savo pirmojo lango matmenis. Atminkite, kad perteklių visada galėsite nukirpti vėliau, bet jei plėvelės atpjausite per mažai, šios situacijos nebeištaisysite ir teks iš naujo išpjauti reikiamo dydžio plėvelę.
- Darbus pradėkite nuo lango viršutinio krašto, po truputį. Pirmiausia, apsauginį lipnios juostos sluoksnį nuplėškite tik lango viršuje, tolygiai priklijuokite sandarinimo plėvelę. Jei vienu metu nuplėšite apsauginį lipnios juostos sluoksnį nuo viso lango, tikėtina, kad sandarinimo plėvelė prilips netinkamose vietose.
- Klijuokite sandarinimo plėvelę nuo lango viršaus. Kai ją užfiksuosite, tvirtai prispauskite plėvelę slinkdami žemyn. Nepamirškite šiek tiek įtempti plėvelės, kad išvengtumėte galinčių atsirasti raukšlių. Paskutiniame žingsnyje naudojamas plaukų džiovintuvas pašalins bet kokias likusias, net ir itin mažas, raukšles.
- Pereikite prie lango kraštų. Vienoje lango pusėje nuimkite apsauginį lipnios juostos pagrindą. Tvirtai prispauskite plėvelę išilgai lipnios juostos. Pakartokite tai kitoje pusėje. Visa tai darydami mažais žingsneliais išlaikysite plėvelę tolygią.
- Užbaikite visą procesą, nuimdami apsauginį sluoksnį nuo lango apatiniame krašte esančios lipnios juostos ir priklijuokite sandarinimo plėvelę. Tai vienas paprasčiausių žingsnių.
- Prieš naudodami plaukų džiovintuvą, pirštu perbraukite ir išlyginkite prie lipnios juostos priklijuotą sandarinimo plėvelę. Tai užtikrins dar geresnį sandarumą.
- Galiausiai, naudokitės plaukų džiovintuvu. Pradėdami nuo lango kampo, plaukų džiovintuvo orą nukreipkite įstrižai, į priešingą lango kampą. Šis procesas pašalins likusias plėvelės raukšles. Jeigu reikia, žirklėmis nukirpkite perteklinę plėvelę aplink langų kraštus.
Štai ir viskas, plastikiniai langai paruošti žiemai. Visą šį procesą galite pakartoti su visais savo namuose esančiais langais. Tik svarbiausia – visus žingsnius vykdykite nuosekliai, t. y. išmatuokite langus, iškirpkite sandarumo plėvelę, palei langų kraštus priklijuokite lipnią juostą, pritvirtinkite sandarinimo plėvelę, plaukų džiovintuvu išlyginkite susidariusias plėvelės raukšles ir galiausiai nukirpkite plėvelės perteklių. Ir vis dėlto, jei langų apšiltinimas nepadeda ir situacija nesikeičia arba, jei langų šiltinimas tampa pernelyg sudėtingu ir varginančiu procesu, tik vidutiniškai apsaugančiu nuo skersvėjų, turėtumėte apsvarstyti galimybę investuoti į energiją taupančius naujus langus. Šiuolaikiniai nauji plastikiniai langai gali būti bet kokių išmatavimų, bet kokių spalvų ir svarbiausia – atitikti aukščiausios kokybės standartus. Nauji plastikiniai langai yra gaminami pagal užsakymą, kad tiksliai atitiktų jūsų poreikius. Įsigijus naujus langus, nebereikės sukti galvos, kaip paruošti plastikinius langus žiemai!