Įrenginėjant naujus namus vienas svarbiausių uždavinių yra sukurti harmoningą namų interjerą. Jis gali būti klasikinis, modernus, ekstravagantiškas arba keli stiliai gali būti maišomi tarpusavyje, svarbiausia, kad viskas derėtų tarpusavyje. Namų interjero kūrimas – tai daug žinių, pastangų ir kūrybiškumo reikalaujantis procesas. Jei nesiruošiate pasinaudoti dizainerio paslaugomis, tada turėtumėte žinoti daug įvairių niuansų, kad sukurtumėte harmoningą interjerą, vienas iš jų, kaip derinti duris ir grindis.

Durų ir grindų derinimas:

Durys ir grindys yra skirtingo funkcionalumo plotmės, todėl jos turi harmoningai įsilieti į bendrą interjerą. Turite žinoti, kad grindys ir grindjuostės bei vidaus durys turėtų būti daugiausia dviejų spalvų, kad nebūtų maišalynės. Jei norite, kad vidaus durys įsilietų į interjerą ir nenorite jų išryškinti, tada derinkite jas ne prie grindų, o prie sienų spalvos. Jei norite, kad durys taptų ryškaus kontrasto dalimi, tada galite derinti durų bei baldų spalvas. Tokiu atveju grindims pasirinkite priešingą spalvinį sprendimą. Jei patalpos yra ganėtinai tamsios, tada turėtumėte rinktis šviesesnius atspalvius tiek grindims, tiek durims, nes taip vizualiai padidinsite patalpą. Kai durys yra montuojamos sienoje, esančioje ilgame koridoriuje, tada turite žinoti dar vieną svarbų patarimą – rinkitės duris ryškios spalvos, nes tai padės sukurti vizualiai taisyklingesnės formos patalpą. Tačiau tai yra modernus sprendimas, tinkantis tik drąsiems žmonėms.

Norint pasirinkti spalvinę gamą, iš pradžių turėtumėte nuspręsti, ar sutaps šių dviejų erdvių spalva, ar skirsis. Jei nenorite eksperimentuoti, tada rinkitės standartinius sprendimus, pvz.: balintas ąžuolas, medaus atspalvio beržas, šviesus alksnis arba akacija. Šie sprendimai dera prie bet kokio stiliaus interjero. Jei norite namams suteikti prabangumo, tada rinkitės blizgių paviršių duris ar grindis. Tačiau jei norite jaukumo, tada vertėtų šio sprendimo atsisakyti ir rinktis matinius atspalvius. Durų ir grindų spalvas galite derinti šiais būdais:

  • Visiškas grindų ir durų sutapimas. Perkant grindis sužinokite kokios medienos raštą jos imituoja ir rinkitės tokios pat medienos duris, nesvarbu jos lukštu dengtos ar pagamintos iš medžio masyvo.
  • Durys ir grindys yra priešingų spalvų. Tokiu būdu yra išgaunamas kontrastas, tačiau renkantis šias spalvas iš pradžių reikia nuspręsti, kokio spalvinio tipo bus bendras interjeras, t.y. šaltų ar šiltų atspalvių.
  • Durys ir grindys panašių spalvų – naudojant skirtingus, tos pačios spalvinės gamos, atspalvius.

Tamsi grindų danga dažniausiai reikalauja tamsių atspalvių durų, tačiau šiuo atveju durys gali būti ir baltos. Itin svarbu atsižvelgti į grindjuosčių spalvą, todėl po baltomis durimis montuojamos tik baltos grindjuostės. Tokiu būdu patalpa vizualiai atrodys aukštesnė. Jei grindys tamsios, tada baldai turi būti šviesūs, kitu atveju kambarys bus niūrus. Jei norite rinktis grindis rudos spalvos su variniu atspalviu, tokiu būdu suteiksite patalpai jaukumo ir šilumos įspūdį. Tačiau šiuo atveju turite priderinti dekorą: atsisakyti pastelinių bei švelnių atspalvių ir rinktis oranžinę, prislopintą raudoną. Jei grindys yra šviesaus smėlinio atspalvio, tada jos puikiai derės tiek su šviesių, tiek su tamsių atspalvių durimis. Jei grindims norite rinktis pilką spalvą, tada turite žinoti, kad vienoje patalpoje neturėtų būti daugiau, nei trijų skirtingų pilkos spalvos atspalvių.

Comments are disabled.