Plastikiniai langai paprastai yra aukštos kokybės, todėl jų nereikia dažnai reguliuoti ar taisyti (remontuoti). Dauguma plastikinių langų turi vyrius ir gali atsiverti tiek į vidų, tiek į išorę, priklauso nuo to, koks langų modelis pasirinktas. Jei lango kraštuose ar apačioje pastebite ruožus,  gali tekti sureguliuoti lango rėmo vidinėje pusėje esančius varžtus, kurie pakelia arba sumažina viso lango aukštį. O jei sugedo plastikinis langas, tuomet reikia ieškoti priežasčių ir gedimus šalinti. Beje, neretais atvejais reikia atidaryti užstrigusį plastikinį langą ir tinkamai jį sureguliuoti ar pakeisti sugedusias konstrukcines lango dalis.

Lango dalies, esančios rėme, aukščio reguliavimas:

Patikrinkite varčios apačią, ar ji telpa į lango rėmą. Kelis kartus atidarykite ir uždarykite plastikinį langą. Varčios apačia turi sklandžiai įslysti į lango rėmą. Jei taip nėra, jei langas stringa jį uždarant ar atidarant, reikia kilstelti langą į viršų. Kita vertus, jei plastikinio lango varčia uždarius langą ne visiškai kontaktuoja su lango rėmu, bet yra šiek tiek (apie 0,16 cm) virš jo, reikės mažinti lango dalies, esančios rėme, aukštį. Lango varčia – varstomas lango rėmas, įrėminantis šviesai laidžią lango dalį (užpildą), ir skirtas patalpų vėdinimui.

Visiškai atidarykite langą. Tai suteiks lengvą prieigą prie mažų varžtų, kuriuos turėsite atsukti, kad pakoreguotumėte lango aukštį. Kadangi lango reguliavimas gali užtrukti 15 – 20 minučių, planuokite tai padaryti dieną, kai šviesu ir rekomenduotina – kai nelyja.

Atsukite kairėje rėmo pusėje esančius varžtus, laikančius plastikinį lango rėmą. Atidarę langą pamatysite keturis mažus varžtus, pritvirtinusius metalinę juostą prie lango rėmo. Kiekvieną iš šių varžtų sukite maždaug po vieną kartą prieš laikrodžio rodyklę. Plastikinio lango korpusas – metalinė juosta – tvirtinama tiesiai prie lango rėmo. Vyriai, leidžiantys atidaryti ir uždaryti langą, tvirtinami prie korpuso. Reguliuodami lango aukštį, neatsukite varžtų, laikančių vyrius prie rėmo.

Atsukite dešinėje rėmo pusėje esančius varžtus, laikančius plastikinį lango rėmą. Dabar, kai esate atsukę varžtus vienoje korpuso pusėje, atsukite varžtus ir kitoje – dešinėje – rėmo pusėje. Kaip ir anksčiau, kiekvieną varžtą sukite po vieną kartą prieš laikrodžio rodyklę. Visus aštuonis varžtus, laikančius lango varčią prie korpuso, pavyks nesunkiai atsukti su specialios galvutės atsuktuvu. Išbandykite skirtingus atsuktuvo galvutės dydžius, kol rasite tą, kuris puikiai tinka varžtui.

Norėdami sureguliuoti lango aukštį, paspauskite arba pakelkite lango varčią. Atsukus aštuonis varžtus, galėsite pakelti arba nuleisti varstomąją lango dalį. Pastumkite langą šiek tiek žemyn (jei langas neužsidaro iki galo) arba aukštyn (jei svarstote, kaip atidaryti sugedusį langą). Jums gali tekti išlaikyti langą visu svoriu, kol varžtai vėl bus priveržti. Jei langas yra labai sunkus, pasikvieskite pagalbos.

Sureguliavę varčią, priveržkite aštuonis varžtus. Kai langas bus sureguliuotas, kiekvieną iš aštuonių varžtų, kuriuos anksčiau atsukote, sukite pagal laikrodžio rodyklę, kad juos priveržtumėte. Tada keletą kartų uždarykite langą ir įsitikinkite, kad jis tinkamai atsidaro ir užsidaro. Atlikus šiuos žingsnius, plastikinis langas turėtų būti tvirtai prigludęs prie rėmo, kai bus uždarytas. Be to, toks lango sureguliavimas padės išvengti neestetinių ruožų, kurie atsiranda ant langų tada, kai šie nesuderinti. Taigi jei sugedo plastikinis langas ir jei svarstote, kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą, neturėkite išankstinio nusiteikimo. Išspręsti tokį defektą galima išties nesunkiai.

Lango užrakto padėties reguliavimas:

Atverkite plastikinį langą ir suraskite fiksavimo galvutę. Jei plastikinis langas atsiveria į šoną, o ne į viršų, galite perkelti priekinį arba galinį fiksatorių. Tinkamai sureguliuotas fiksatorius leis džiaugtis sandaresniais langais.

Įkiškite daugiabriaunį raktą į fiksavimo galvutę. Daugeliui plastikinių langų tinka standartiniai veržliarakčiai. Jei neturite tokio įrankio, jį galima įsigyti pramoninių prekių parduotuvėje.

Įstatytą veržliaraktį pasukite pagal laikrodžio rodyklę arba prieš laikrodžio rodyklę, priklausomai nuo to, kokiu tikslu reguliuojate langus. Pasukus raktą pagal laikrodžio rodyklę, fiksatorius pasislenka atgal (toliau nuo užrakto mechanizmo) ir padidėja langui daromas slėgis. Tai pagerina lango sandarumą. O pasukus veržliaraktį prieš laikrodžio rodyklę, langas bus uždarytas ir visiškai sandarus. Išbandykite šį metodą, jei langas neužsidaro iki galo arba jei norint atidaryti langą reikia panaudoti daug jėgos. Beje, būna ir tokių atvejų, kai svarstoma, kaip atidaryti užstrigusį plastikinį langą, o sprendimas labai paprastas – panaudoti šiek tiek jėgos. Jeigu atsirado kokių nors defektų, nereikia iškart galvoti, jog sugedo plastikinis langas. Dažnu atveju atidaryti užstrigusį plastikinį langą nėra sunku. O atidarius jį paprasta sureguliuoti. Vis tik jei lango gedimas yra  rimtesnis ir atidaryti plastikinį langą yra neįmanoma, tuomet geriau kreiptis į profesionalius langų meistrus.

Comments are disabled.