Šiais laikais tikriausiai yra maža dalis namų ūkių, kur dar nėra plastikinių langų. Dėl savo itin gerų eksploatacinių savybių, greitos ir lengvos priežiūros plastikiniai langai tapo itin populiarūs, tačiau šis langų populiarumas ir praktiškumas turi ir keletą minusų. Dažnas gali susidurti su plastikinių langų rasojimo bėda, kuri gali ypač erzinti. Tačiau rasojimas palyginti yra visai menka problema, nes dar didesnė bėda – plastikinių langų padengimas šerkšnu. Kai langai apšąla per juos nieko nesimato, į kambarį patenka mažai dienos šviesos, o tirpstant šerkšnui susidaro balos ant palangės ar grindų. Išsiaiškinkime, kodėl kartais plastikiniai langai apšąla ir kaip tai galima išspręsti.

Plastikinių langų apšalimo priežastys:

Plastikiniai langai gali apšalti dėl kelių priežasčių, pvz.:

  • Šiluminė plastikinių langų varža nėra didelė, todėl tarp stiklo paketų susidaro žema temperatūra. Dėl šios priežasties, plastikinis langas ima rasoti, kadangi visada rasoja tie paviršiai, kurių temperatūra yra žemesnė nei aplinkos. Ir jeigu plastikinio lango stiklo temperatūra yra žemesnė už nulį, tada langas apšąla.
  • Plastikinis langas gali apšalti ir dėl prastų stiklo paketų arba lango montavimo klaidų. Kadangi oro drėgmė lauke būna 10 – 20 proc., o patalpoje – 70 proc., dėl netinkamo patalpos vėdinimo drėgmė kaupiasi ant langų. O tada esant žemai oro temperatūrai kondensatas sušąla ir plastikiniai langai apšąla.

Kaip išvengti plastikinių langų apšalimo?

Plastikinių langų apšalimo galima išvengti šiais būdais:

  • Reikia seną langą pakeisti nauju, jeigu senasis jau neatlieka savo eksploatacinių funkcijų.
  • Jei lango keisti nereikia, tada privalote kuo dažniau vėdinti patalpas, kad oras nuolat judėtų ir keistųsi, tokiu atveju taptų sausesnis. Jei oras patalpoje yra sausesnis, nesikaupia kondensatas ir langai neapšąla.

Comments are disabled.